Každodenní obyčejné návyky, které škodí našemu zdraví

Zdraví 30. srpna 2020 | 10:51 — Klára Sanders
Obyčejné činnosti, které děláme každý den, bavíme se o nich s přáteli, rodinou nebo kolegy, ale netušíme, že pro naše zdraví nejsou úplně vhodné.
Dalších 5 fotografií v galerii
Zvyky, které děláme každý den, ale přitom nám mohou škodit / Andrea Piacquadio/Pexels

Snažíte se žít zdravě, sportujete, a přitom si možná neuvědomujete, že děláte ve svém každodenním životě i věci, které vašemu zdraví zrovna neprospívají. Pokud je to některá z níže uvedených činností, zkuste se těchto zlozvyků co nejdříve zbavit. Ušetříte si tím do budoucna velké nepříjemnosti a návštěvy u lékaře.

Spíte často na břiše

Možná je to pro někoho z vás jediná poloha, při níž jste schopni usnout. Nicméně, pro tělo je to naopak jedna z těch nejhorších. Kvůli špatnému zakřivení páteře, sklonu pánve a otočení hlavy k jedné straně, se mohou objevit bolesti krční i bederní páteře. Kromě toho si koledujete o zbytečné vrásky. Kůže obličeje a dekoltu se totiž nepřirozeně tlačí do polštáře, a tím se podporuje tvorba očních vrásek či rýh v dekoltu. 

Dáváte si nohu přes nohu

Tento posed sice vypadá velice elegantně, zvlášť pokud máte šaty. Nicméně, jestli takto sedíte i v práci, pak vězte, že vaše kyčle vám to za pár let dají hodně najevo. Trpí tím nejenom nohy, ale také páteř a pánev. Dáváním nožky přes nožku si totiž zatěžujete jednu stranu pánve víc než druhou, takže dochází ke skolióze páteře a nepřiměřenému zatěžování všech kloubů. A to není vše. Navíc si tím zamezujete správnému proudění krve z dolních končetin, což způsobuje křečové žíly.

Nosíte těžké kabelky

Naše kabelky unesou opravdu vše. Ovšem i zde je potřeba si hlídat jejich hmotnost. Její obsah by neměl vážit více než deset procent váhy těla. A kabelku byste rovněž měla nosit střídavě na jednom i druhém rameni. Pokud ji nosíte stále na jednom, posilují se tak svaly více na jednom rameni než na druhém. V konečném důsledku si tak způsobujete problémy s páteří, můžete trpět bolestmi krku, zad, ramen i hlavy.

Vybíráte si špatnou velikost podprsenky

Jestli často trpíte na bolesti zad a ramen, anebo máte špatné trávení, může být za vším zcela banální věc. Prostě jste si vybrala špatnou velikost vaší podprsenky. Dokonce i průzkumy ukázaly, že více než tři čtvrtiny žen si vybírá neustále špatnou velikost nebo střih podprsenky. Pokud je příliš malá, může utlačovat bránici, a tím omezovat dýchání. Vedle pálení žáhy může tento fakt působit i problémy s trávením. Naopak příliš volná podprsenka, která prsům neposkytuje dostatečnou oporu, může za jejich ochablost i bolest při pohybu. A to vše může způsobovat i bolest zad. Proto si opravdu pečlivě vybírejte své spodní prádlo.

Vyžíváte se v nošení těsných džínů 

Jestli máte doma v šatníku velmi těsné kalhoty, které dopnete jen tak tak, pak opět děláte zle vašemu tělu. Krev ve vašich stehnech totiž nemůže správně proudit, kvůli čemuž si dokonce můžete způsobit problém zvaný nemoc brnícího stehna. Jak se tato nemoc projevuje, je zjevné již z jejího názvu. Psali jsme také: Časté brnění prstů není dobré podceňovat. Jeho příčina může být závažná

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci vytvořili upravené komáry šířící vážnou nemoc. Po jejich vypuštění do oblasti se nestačili divit

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu