Podpořte své zdraví hořčičným olejem. Budete překvapeni, co všechno dokáže

Zdraví 19. února 2021 | 08:38 — Klára Sanders
Ze semínek hořčice seté se dá vyrobit nejen stejnojmenné ochucovadlo, ale také hořčičný olej. Tento olej není až tak známý, přesto má blahodárné vnitřní i vnější účinky.
Další 3 fotografie v galerii
Hořčičný olej je hotovým balzámem nejen pro pokožku, ale působí báječně i při vnitřním užití / Depositphotos

Hořčičný olej je hotovým balzámem nejen pro pokožku, ale působí báječně i při vnitřním užití. Obsahuje mnoho důležitých vitaminů a další prospěšné mikroživiny. 

Olej můžete konzumovat i natírat na pokožku

Hořčičný olej má velmi prospěšné účinky na lidské zdraví a dá se používat jednak vnitřně, tedy v jídle, a také poslouží jako vnější prostředek k mazání pokožky, masážím a dalším procedurám. Může také sloužit jako základ pro výrobu mýdla.

Skrývá se v něm mnoho prospěšných látek

Jde pochopitelně o mix mnoha ingrediencí. Panenský hořčičný olej vzniká za studena lisováním semínek hořčice seté. Obsahuje mnoho důležitých vitaminů. Konkrétně jde o vitaminy A, K, P, E, B6, ale i další látky. Z hlediska konzumace jsou důležité i nenasycené mastné kyseliny, takže vám tento olej nebude zvyšovat hladinu cholesterolu, naopak pomůže jejímu snížení.

Jak působí v jídle

Hořčičný olej můžeme přidávat do různých pokrmů studené kuchyně. Má v některých případech jemně štiplavou chuť. Obzvlášť vhodný je k přípravě zeleninových salátů, které nejen dochutí, ale pomůže je uchovat dlouho čerstvé a křupavé. Dává se ale i do těsta před pečením. Výsledný produkt je pak nadýchanější. 

Hořčičný olej má antibakteriální účinky. Působí tedy jako přírodní antibiotikum. V tomto období, kdy lidé zápasí s nachlazením, chřipkami a angínami, je proto skvělým doplňkem stravy. Působí jak preventivně, tak i na už probíhající onemocnění. Jeho účinky se pozitivně podepíší i na trávicím ústrojí. Zklidňuje podrážděná střeva a řeší střevní virózy a další potíže.

Jak působí z vnějšku

Hořčičný olej má prokrvující a prohřívací účinky. Můžete ho proto použít při masážích. Uvolní také ztuhlé svaly. Jestliže vás bolívají klouby, pomůže také. Je jedno, zda jde o revmatické potíže nebo o dnu.

Výborné je působení tohoto oleje na vlasy a jejich kořínky. Jestliže máte problém s vypadáváním vlasů, můžete zkusit masáže hořčičným olejem. Posiluje růst a upevňuje vlasové kořínky. Jestliže navíc ještě trpíte na lupy, měli byste zvýšit pozornost. Antibakteriální a další léčivé účinky omezují tvorbu lupů. Pochopitelně se hodí i na suché a roztřepené vlasy. Psali jsme také: Starý ruský recept ke kompletnímu vyčištění těla. Připravte si řepný kvas, má neskutečné účinky

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu