Přírodní lék našich babiček na čištění tepen. Stačí tři týdny užívaní a pocítíte rozdíl

Zdraví 23. října 2021 | 07:22 — Zuzana Procházková
V dnešní hektické době se spousta lidí stravuje ve fast foodech. To je však problém, neboť tyto nezdravé potraviny postupně zanáší cévy, což může vést až ke smrtelným nemocem. Začněte proto s prevenci včas. Prozradíme vám recept na přírodní nápoj vycházející z ajurvédy, který dokonale čistí tepny.
Další 3 fotografie v galerii
Osvojte si recept na přírodní nápoj vycházející z ajurvédy, který dokonale čistí tepny. / Shutterstock

Dbát na vyvážený jídelníček a dostatek pohybu se vyplatí. Při nadměrné konzumaci nezdravých jídel s vysokým obsahem tuku i cukru dochází k ukládání tuku na stěnách cév. Výsledkem je jejich zhoršená průchodnost, čímž vzniká onemocnění zvané ateroskleróza známa jako kornatění tepen. Podrobně o rizikových faktorech kornatění cév pojednává tato zahraniční studie. A jak toto onemocnění vzniká? Zúženými cévami, které jsou méně pružné a křehké, špatně proudí krev a vznikají takzvané „špunty“. Ty mohou způsobit mozkovou mrtvici, infarkt, embolii, trombózu nebo například hypertenzi.

Prevence se vyplácí

Na prvním místě je jistě prevence. Jak bylo výše napsáno, jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující ucpávání cév je životní styl. V rámci vyváženého jídelníčku je nutné omezit konzumaci nevhodných tuků jako například sádla, tučného masa i mléčných výrobků a zdánlivě zdravých potravin jako palmového či kokosového oleje. Všechny tyto potraviny totiž obsahují nasycené mastné kyseliny zvyšující hladinu LDL cholesterolu, který vede k ucpávání cév.

Zdravý životní styl

Kromě toho, že je nutné eliminovat potraviny s nasycenými mastnými kyselinami, které přímo vedou k ucpávání cév, je potřeba se vyvarovat také vysoké konzumaci soli a dbát na dostatečný každodenní příjem ovoce, zeleniny, luštěnin a fermentovaných potravin. Správný životní styl je také o pohybu na čerstvém vzduchu. Negativní vliv na zdraví cév má samozřejmě také kouření a konzumace alkoholu.

Přírodní lék na čištění tepen našich babiček

Prevence ucpávání cév se z velké části týká zdravého životního stylu. Pokud chcete tento efekt ještě více podpořit, vyzkoušejte tradiční přírodní lék našich babiček. Jedná se v podstatě o podomácku vyrobený nápoj z několika zdravých surovin, které fungují jako čistič tepen. Nápoj je používán také v ajurvédě.

Česnek, zázvor a citron

Nápoj je připraven z citronu, zázvoru a česneku. Všechny tyto potraviny mají silné protiplísňové, antivirové a antibakteriální účinky. Navíc fungují synergicky, což znamená, že jejich vzájemná kombinace umocňuje sílu. Pozitivní přínos na zdraví je tedy mnohonásobně vyšší. A v čem konkrétně spočívá hlavní léčebný účinek citronu, česneku a zázvoru?

  • Citron: posiluje stěny cév, zlepšuje krevní oběh, zabraňuje tvorbě krevních sraženin.
  • Česnek: působí proti cévním zánětům, redukuje nánosy v arteriích, rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak.
  • Zázvor: redukuje hladinu cholesterolu, snižuje krevní tlak a stimuluje krevní oběh.

Příprava domácího nápoje na čištění tepen

Připravte si 2 litry vody, 4 bio citrony, 1 menší kousek zázvoru a 4 stroužky česneku. Následně, citrony i se slupkou nakrájejte na malé kousky a zázvor s česnekem oloupejte. Poté všechny ingredience vložte do mixéru, zalijte vodou a rozmixujte do hladkého smoothie. Poté přidejte zbylou vodu a nápoj přelijte do uzavíratelné sklenice. Užívejte ideálně ráno nalačno po dobu 3 až 4 týdnů. Před použitím vždy protřepejte. Dále čtěte: Závislost na cukru. Proč vzniká a jak se jí zbavit jednou provždy.

Zdroj: onlinelibrary.wiley.com, healthytasteoflife.com.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus komplikuje situaci natěšeným lyžařům. Za jakých podmínek a kam vyrazit?

Koronavirus komplikuje situaci natěšeným lyžařům. Za...

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus...

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Zavřít reklamu