Znáte poslední banánovo skořicový hit? Jeho účinky na naše tělo vás ohromí

Zdraví 02. října 2017 | 13:10 — Monika Moorová
Máte problém usnout bez ohledu na to, jak moc jste unavení? Nebo se probouzíte uprostřed noci a jen tak ležíte celé hodiny a hypnotizujete budík? Zkuste si udělat banánový čaj.
Dalších 5 fotografií v galerii
Pokud spojíte výhody banánu a skořice dohromady, získáte silnou, ale přírodní kombinaci, která dokáže udělat s vaším spánkem hotové zázraky / Shutterstock

Nespavost je problém, který člověku odebírá energii, náladu a schopnost fungovat během dne. Chronická nespavost pak může přispět k vážným zdravotním problémům. Řešením může být nejen změna životního stylu, ale i banánový čaj, díky kterému se vyspíte dorůžova.

Že jste o banánovém čaji nikdy neslyšeli? Nevadí. Zkuste si ho udělat. Proti nespavosti neskutečně zabírá.

Příprava čaje

1 banán
¼ lžičky skořice
voda

Nalijte přibližně 2 šálky vody do kastrůlku a nechte ji vařit. Až voda začne vřít, tak přidejte oloupaný banán. Nechte vařit asi 10 minut a následně odstraňte z ohně. Do takto připraveného banánového odvaru přidejte skořici a promíchejte. Hotový čaj přeceďte a popíjejte před spaním.

Banán nemusíte vyhazovat. Můžete ho nechat vychladnout a uložit do chladničky. Ráno si ho přidejte do ovesných vloček. Popřípadě jej můžete vložit do mrazničky a udělat si z něj banánovou zmrzlinu.

Banánový čaj a nespavost

Tento jednoduchý čaj v sobě kombinuje vitamíny a minerály ze dvou přírodních zdrojů (banánu a skořice), které vám pomohou lépe usnout. Banán obsahuje draslík, který pomáhá regulovat krevní tlak a podporuje nervový systém. Navíc obsahuje také hořčík, který pomáhá uvolnit svaly a vitamín B6, který pomáhá regulovat spánkový cyklus.

K nespavosti může přispívat i vysoký obsah cukru. Proto se přidává skořice, která pomáhá hladinu cukru v krvi regulovat. Pokud spojíte výhody banánu a skořice dohromady, získáte silnou, ale přírodní kombinaci, která dokáže udělat s vaším spánkem hotové zázraky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat...

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s...

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Ikonická místa, o...

Zavřít reklamu