Nejvíce intoxikované potraviny? Budete překvapeni, konzumujete je každý den

Zdraví 10. ledna 2018 | 11:48 — Monika Moorová
Naše tělo každý den absorbuje tisíce toxinů, které se nacházejí v běžných potravinách. Možná vás nepříjemně překvapí, že nejvíce toxinů se nachází v potravinách, které konzumujeme každý den.
Další 2 fotografie v galerii
Toxiny dokáží negativně ovlivňovat naše zdraví / Shutterstock

Z toho důvodu je vhodné a přímo nutné kontrolovat konzumaci těchto potravin. Toxiny dokáží negativně ovlivňovat naše zdraví. Pokud se v těle nachází vysoké množství toxinů, může dojít k změně střevní mikroflóry, k oslabení imunitního systému, zadržování tekutin v organismu, nespavosti, či dokonce nesprávnému vstřebávání živin. Experti na výživu sestavili seznam potravin, které bychom raději neměli vůbec konzumovat.

Které potraviny mají nejvyšší obsah toxinů a měli bychom je částečně omezit?

Maso

Obsahuje velké množství toxinů a karcinogenů, které zvyšují pravděpodobnost výskytu leukémie nebo nádorů žaludku. To se týká hlavně případů, kdy konzumujeme maso v syrovém stavu (oblíbený tatarský biftek), bez tepelné úpravy, která by zneškodnila toxiny v mase obsažené.

Tuňák

Mnoho studii prokázalo, že tuňák je zdravý a navíc je chutný. Ale na druhé straně, obsahuje poměrně vysokou hladinu rtuti, která způsobuje degeneraci nervového systému.

Mléko

Obzvláště toxické je kravské mléko které, překvapivě během procesu pasterizace,  získává značné množství toxinů. I když je pasterizované, obsahuje přibližně 60 hormonů a antibiotik, které podporují vznik nádorového bujení.

Kukuřice

Hned po mořských plodech je to druhá potravina s nejvyšším obsahem rtuti. Když kukuřice není zpracována a vysušená správně, je kontaminovaná sloučeninou zvanou aflatoxin, která ve velké míře zapříčiňuje vznik rakoviny.

Sýry a mléčné výrobky

Tyto mléčné výrobky obsahují tytéž toxiny, jako jejich primární složka, tedy mléko.

Konzervované potraviny

Patřily vždy k těm podezřelým, hlavně kvůli chemikáliím, které se používají pro konzervaci. Vědci zjistili, že většina plechových obalů obsahuje stopy bisphenolu, který způsobuje cukrovku a napomáhá vzniku obezity.

Jak odstranit toxiny z těla?

Přestože existuje poměrně rozsáhlý seznam potravin, které obsahují velké množství toxinů, na druhé straně, je seznam potravin, které napomáhají jejich vylučování z těla. Z tohoto důvodu byste do svého jídelníčku měli zařadit:

  • jablka
  • citrony
  • olivový olej
  • cibuli
  • hrozny

Důležité je také vsadit na vyváženou stravu. V první řadě se vyhněte přejídání. Přejídání je velmi škodlivé pro játra, ledviny a střeva. Dochází pak k nesprávnému fungování metabolismu, což v konečném důsledku ztěžuje odstranění toxinů z těla a narušuje trávení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Plzeňský kraj je jako stvořený na výlety s dětmi. Kam zajít a co prozkoumat?

Plzeňský kraj je jako stvořený na výlety s dětmi. Kam...

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko....

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Zavřít reklamu