Trápí vás bolesti kloubů? Udělejte si vynikající mast, která okamžitě zabírá

Zdraví 06. listopadu 2018 | 14:02 — Monika Moorová
Bolesti kloubů sice mohou být vedlejším příznakem stárnutí, ale co dělat když se ohlásí mnohem dříve? Dnes už těžko najdete člověka, který by neměl problém se zády nebo klouby. Než sáhnete po lécích, zkuste náš domácí recept.
Další 2 fotografie v galerii
Stačí čtyři ingredience, které má určitě každý doma / Shutterstock

Potíže s klouby mohou vzniknout následkem úrazů nebo jde o postižení pohybového systému onemocněními jako revmatoidní artritida, dnová artitida a mnoho dalších. Jde o bolest, která je velmi nepříjemná a dokáže člověka vyřadit z jeho každodenního života.

I ti, kteří nemají časté bolesti kloubů, určitě zažili problémy například s úplným ohnutím kolene. Tento druh bolesti lze úspěšně léčit léky. Nicméně, existuje domácí lék, který si jednoduše vyrobíte z ingrediencí z kuchyně. Pochází z ruské lidové medicíny a sklízí velké úspěchy mezi lidmi, kterým již pomohl.

Stačí pouhé čtyři ingredience

  • med
  • hořčici
  • sůl
  • sodu

Všechny ingredience by měly být v množství jedné polévkové lžíce. Pořádně je smíchejte a mast je na světě.

Jak aplikovat?

Mast aplikujte na postižené místo nejlépe večer před spaním. Zabalte mikrotenovou folií a poté vlněným šátkem, aby měla mast v teple co nejlepší účinky. Již po prvním použití masti pocítíte obrovskou úlevu. Proceduru provádějte ještě 4-5 dní. 

Super trik s hořčicí

Nejdůležitější ingrediencí, která se postará o zmírnění bolestí, je hořčice. Toto dochucovadlo není v lidové medicíně ničím neobvyklým, často se používá právě na bolesti kloubů. Dokonce zabírá i na popáleniny. Pokud nanesete na popálené místo silnější vrstvu hořčice, bolest ustoupí.

Účinná je rovněž na bolesti hlavy. Aplikujte na čelo a spánky. Někteří odborníci ji doporučují polykat při bolestech v krku.

Klouby bolí hlavně v zimě

Právě v zimním období bolí klouby nejvíce. Předpokládá se, že je za tím zvýšená citlivost nervových vláken v kloubovém pouzdru na nízké zimní teploty. Navíc lidé méně cvičí, málo se hýbou a více jedí. Přitom právě pravidelný pohyb je skvělou prevencí, jak se vyhnout bolestem kloubů. Znáte jedinečný trik, jak se zbavit bolesti kolen? Více si přečtěte v jiném článku.

Důležitá je prevence

Pokud má člověk nedostatečný pohyb, jeho klouby tuhnou. Proto by měla být na prvním místě pravidelná pohybová aktivita a teplé oblečení, které chrání klouby.

Neměli bychom zapomínat ani na vhodné stravování. Zařaďte do jídelníčku ryby, s vysokým obsahem s omega-3 mastných kyselin a bílkoviny, které jsou zdrojem kolagenu, který je jakýmsi "mazadlem" pro hladký a bezbolestný pohyb kloubů. Jak dostat do těla co nejvíce kolagenu? Psali jsme zde. Vaše klouby si pozornou péči nepochybně zaslouží. Odměnou vám pak bude bezbolestný pohyb.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak

Zavřít reklamu