Nežádoucí chloupky řeší mnoho žen. Poradíme, jak jejich růst zpomalit

Krása 27. září 2020 | 10:05 — Klára Sanders
V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak se nežádoucího ochlupení zbavit. Většina z nás dává stále přednost žiletce, ale holit se dvakrát či víckrát týdně není zrovna zábava. Zjistili jsme, že růst chloupků jde zpomalit.
Dalších 5 fotografií v galerii
Zpomalte růst chloupků a nebudete si muset tak často holit nohy / Cottonbro/Pexels

Venku je pořád ještě krásné počasí, a tak je stále možné nosit šaty, sukně nebo kraťasy. A k tomu samozřejmě patří perfektně oholené nohy. Vyzkoušejte následující tipy, díky kterým se růst vašich chloupků zpomalí a nebudete se muset holit tak často. 

Pijte mátový čaj

Pořiďte si hodně máty a vařte si z ní čaj alespoň dvakrát denně. Tato bylinka totiž dokáže zpomalit růst chloupků. Nejde o pouhou domněnku nebo babskou radu, ale fakt. Mátový čaj snižuje účinek androgenů. Jde o mužské hormony, které výrazně přispívají k růstu ochlupení.

Androgeny mají v určitém množství i ženy, ale každá to má jinak. Některé jsou ochlupené více, jiné méně. Častým pitím mátového čaje androgeny trochu potlačíte a přestanou vám chloupky tak rychle růst.    

Masáž na chloupky zabírá

Masáž míst, kde vám roste největší množství chloupků, vám pomůže, ale musíte na to mít dobrý nástroj. Použijte pemzu, která slouží zejména ke zjemnění chodidel.

Masáž tvrdým a hrubým předmětem způsobí, že se chloupky začnou v pokožce uvolňovat a některé z nich i vypadnou. Masírujte si místa s chloupky krouživým pohybem alespoň dvakrát denně a postupem času uvidíte, že vám rostou pomaleji, než tomu bylo dříve.

Peeling také funguje

Máte peeling na čištění pleti? Začněte ho používat i na nohy a podpaží. Vmasírujte ho do míst, kde vám roste nejvíce chloupků. Částečky z peelingu se dostanou do kůže a poruší kořeny chloupků. Některé z nich vám vypadnou a porostou pomaleji.  

Peelingovou masáž však musíte dělat neustále, protože kořeny chloupků se rychle obnovují. Tento proces dělejte několikrát týdně. Výhodou je, že budete mít vyčištěnou a jemnou pokožku. 

Sáhněte po krému na zpomalení růstu chloupků 

V obchodech seženete krémy, které zpomalují růst chloupků. Prodává ho hned několik kosmetických značek. Krémy obsahují několik látek, které oslabují cibulku chloupků a díky tomu porostou pomaleji.

Zpomalovače růstu chloupků však musíte používat pravidelně každý den. Efekt se dostaví až po dlouhodobém používání. Buďte trpělivé a výsledku se dočkáte. Psali jsme také: Vytrhejte si perfektně obočí pomocí nitě. Zní to neuvěřitelně, ale funguje to

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i...

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zemička sice malá, ale nesmírně krásná. Úžasná místa v...

Zavřít reklamu