Peníze i lásku si zkuste přičarovat svíčkami
Svíčky jsou odpradávna nepostradatelnou součástí magie. Zastupují všechny živly. Svíčka sama nezapálená představuje živel Země, při hoření představuje živel Ohně, jakmile začne vosk tát, zastupuje živel Vody a vycházející dým představuje živel Vzduchu. Svíčky svým teplem a světlem navozují stavy klidu, míru, harmonie, lásky a ochrany.
Magie zapalování svící účinkuje za pomoci všech živlů a barev. Jednotlivé barvy jsou spojeny s určitými druhy magických sil. Svíčky přijímají osobní sílu a zatímco hoří, uvolňují svou energii.
Černá svíce
Pohlcuje a očišťuje. V magii se černou barvou většinou vyjadřuje vnější svět. Černá svíčka se zapaluje pro pozitivní cíle, jako je vyhnání zla, vyléčení nemocí, zlozvyků apod. Rituály s černou svící jsou také určeny k odpuzení negativního vlivu určité osoby.
Bílá svíce
Je neutrální, vhodná pro všechny účely. Je spojena s Měsícem. Bílou svíčku zapalujeme zejména při ochranných a očistných kouzlech.
Červená svíce
Se používá v rituálech lásky, vášně, síly, energie, odvahy. Červenou svíčku zapalujeme, chceme-li zvýšit fyzickou sílu. Jako barva krve je spojována se životem i smrtí.
Žlutá svíce
Magicky funguje nejlépe v záležitostech spojených s moudrostí, věděním, radostí, smíchem a pamětí. Žlutou svíčku zapalujeme, když chceme zlepšit svou představivost, naše studijní schopnosti, sebedůvěru a výmluvnost.
Modrá svíce
Se používá v rituálech zdraví, ochrany, inspirace, zklidnění, míru, uvolnění, léčení a klidu. Modré svíčky zapalujeme zejména pro pevné zdraví, klidný spánek nebo k probuzení duchovního vědomí.
Zelená svíce
Působí magicky v rituálech peněz, hojnosti, prosperity, plodnosti a naděje. Zelenou svíčku zapalujeme k získání a udržení peněz i při hledání zaměstnání.
Oranžová svíce
Působí v rituálech zdraví, elánu, přitažlivosti, úspěchu a štěstí. Oranžovou svíci zapalujeme při hledání ztracených předmětů, protože je v ní magnetismus a přitažlivost.
Historie
Svíčka je jedním z nejstarších světelných zdrojů, který je využíván již od pravěku – nejstarší kamenná miska na ztuhlý tuk, nalezená ve Francii, pochází z doby před 17 000 lety a svíčky znaly i starověké kultury Předního východu a Mezopotámie. V Římě byla lojová svíčka již běžným artiklem ve 3. století před n.l.. Už staří Egypťané vyráběli svíčky z včelího vosku. Číňané zase objevili způsob, jak svíčky tvořit z velrybího tuku (tento objev se datuje do let 221-206 před naším letopočtem). Podobně také severoameričtí indiáni vyráběli svíce z oleje ryb. V Indii se našly chrámové svíčky, vyrobené z vosku z uvařené skořice. Na noc je ale nutné svíce sfouknout a světla zhasnout. Proč rozhodně v noci nesvítit, jsme psali zde.