Dopřejte vaší pleti speciální péči díky kosmetice z léčivého konopí

Krása 24. října 2020 | 10:29 — Klára Sanders
V posledních desetiletích bylo konopí spojováno výhradně s psychotropními vlastnostmi THC (tetrahydrocannabinolů) a možná i díky tomu se zapomnělo na jeho výrazné léčivé schopnosti, které pomáhají obzvlášť v případě, pokud máte citlivou pleť.
Dalších 5 fotografií v galerii
Léčivé konopí pěstovali už před tisíci lety naši předkové pro jeho blahodárné léčivé účinky / Pixabay

Konopí druhu Cannabis sativa neboli konopí seté, které neobsahuje THC, pěstovali už před tisíci lety naši předkové pro jeho blahodárné léčivé účinky a také na výrobu tkanin, provazů, papíru i dalších věci denní potřeby. Konopí zdaleka neslouží jen pro opojení, ale díky svým jedinečným vlastnostem má uplatnění ve stavebnictví, textilním, potravinářském i kosmetickém průmyslu.   

Látky obsažené v konopí

Konopí, které se používá v kosmetice, neobsahuje omamné složky a musí splňovat speciální požadavky pro použití v dermatologii nebo kosmetickém průmyslu. Na výrobu konopných krémů a olejů se používají zejména konopná semínka, která obsahují bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny a vitamin E. Rozhodujícím faktorem jsou cannabinoidy a CBD. Právě tato látka dokáže významně tišit bolest, zmírnit artritidu, léčit záněty i plísně. 

Léčivé účinky konopí

Kvalitní kosmetika z konopí léčí a zvlhčuje pokožku. Esenciální mastné kyseliny udržují hormonální rovnováhu, brání vysoušení a šupinatění pokožky a také lámání vlasů. Cannabinoidy mají protizánětlivé, analgetické, antibakteriální a další účinky. Posilují tvorbu lipidů v pokožce, a tak regenerují kožní buňky.

Jsou účinné i při léčbě různě poškozené kůže, hojí místa po bodnutí hmyzem a drobná poranění. Konopná kosmetika je oblíbená zejména při péči o aknózní a ekzematickou pokožku. Ověřené jsou pozitivní účinky při léčbě různých dermatitid, atopického ekzému, lupénky, oparů i lupů ve vlasech. Konopné zdravotní masti mají uklidňující a zvláčňující účinky. 

Záleží na kvalitě

Kosmetické produkty z konopí se obvykle vyznačují vysokou čistotou, snášenlivostí a nulovým výskytem halucinogenních látek. Jsou tak vhodné prakticky pro každého, včetně těhotných žen nebo malých dětí. Na běžném trhu se ale vyskytuje mnoho produktů, které obsahují pouze olej z konopných semen (Cannabis Seed Oil).

Podstatnou složkou masti by ale měl být konopný výtažek (Cannabis Sativa Extract). Veškerá kosmetika je pochopitelně schválena a opakovaně kontrolována, ale léčivé účinky má právě tzv. CBD, tedy cannabinoidy. Proto se vyplatí koupit přípravky, které obsahují Cannabis Sativa Extract, v němž se tyto cannabinoidy a CBD přirozeně vyskytují. Psali jsme také: Vaše pokožka dostala přes léto pěkně zabrat. Dopřejte jí nyní zvýšenou péči

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

Zbavte své komory, garáže i sklepy harampádí. Stačí...

Majoránka je jedním z nejčastěji používaných koření....

Pokud se váš pes začal honit za vlastním ocasem, zpozorněte....

Květinové jarní dekorace vám zvednou náladu. Vytvořte si je...

Pravidelné vytírání podlah dá pořádně zabrat. Pořiďte...

Vytáhněte zazimované muškáty. I zažloutlé a neduživé...

Zavřít reklamu