Olej z pšeničných klíčků je malý přírodní zázrak pro vlasy. Hydratuje, vyživuje a poradí si i řídnoucími vlasy

Krása 08. února 2022 | 06:52 — Mirka Malá
Péče o vlasy je náročná disciplína, zejména pokud jsou vlasy barvené a často tepelně upravované. A olej z pšeničných klíčků je podle odborníků přírodní živou vodou právě pro takové vlasy.
Další 1 fotografie v galerii
Zdravých a krásných vlasů lze dosáhnout jednoduchou přírodní cestou / Depositphotos

Olej z pšeničných klíčků má totiž dlouhý řetězec mastných kyselin bohatých na vitamin E a kyselinu linolovou. Olej bohatý na živiny získaný ze semen pšeničného embrya má velké výhody při místní aplikaci a zejména při použití na vlasy může pomoci zvýšit hydrataci, opravit poškození a posílit prameny.

Co všechno olej umí

Především umi hydratovat suché a barvené vlasy. A taky si umí poradit s řídnoucími vlasy. Kromě toho, že je olej z pšeničných klíčků bohatý na vitamin E a kyselinu linolovou, je rovněž nabitý vitaminy A, B a D, dále je v něm taky skvalen a kyselina olejová, palmitová a linolenová, což vytváří ultra výživný koktejl.

Takže olej z pšeničných klíčků především hydratuje. Také opravuje již poškozené vlasy, ať už se jedná o poškození tepelnou úpravou, barvením nebo jinými, především environmentálními vlivy. A když se olej užívá jako prevence, pak k poškození vlasů ani nikdy nedojde. Olej rovněž umí posílit vlasové folikuly. Vitamin B v oleji z pšeničných klíčků pomáhá zvýšit cirkulaci v oblasti pokožky hlavy a může skutečně podporovat růst nových vlasů.

A v neposlední řadě vlasy vypadají měkce a hladce. Takže žádné neprostupné vlasy, krepatění a tak dál. Protože mastné kyseliny a vitamin E v oleji z pšeničných klíčků mají změkčující vlastnosti a vytvářejí měkčí a hladší povrch.

Jak olej na vlasy používat

Pokud nechcete riskovat, že si koupíte nějaký vlasový produkt s olejem z pšeničných klíčků s nedostatečnou koncentrací, tak používejte samotný přírodní olej. Ten lze používat dvěma způsoby.

Jedním je olejování vlasů před mytím šamponem. V takovém případě stačí vlasy od kořínků po konečky naolejovat a nechat působit deset minut, ale můžete klidně olej na vlasech nechat i dvě hodiny. A pak vlasy umýt klasicky šamponem. Druhou možností je olejová kůra po umytí vlasů. V tomto případě se olej v menším množství nanese na vlhké vlasy a nechá se působit podobně jako kondicionér. Dále čtěte: Mezi suchou a dehydrovanou pokožkou je rozdíl. Jak to poznáte a co s tím.

Zdroj: Byrdie, Live Strong.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si fotografové podávají ruce

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si...

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Zavřít reklamu