Olej z pšeničných klíčků je malý přírodní zázrak pro vlasy. Hydratuje, vyživuje a poradí si i řídnoucími vlasy

Krása 08. února 2022 | 06:52 — Mirka Malá
Péče o vlasy je náročná disciplína, zejména pokud jsou vlasy barvené a často tepelně upravované. A olej z pšeničných klíčků je podle odborníků přírodní živou vodou právě pro takové vlasy.
Další 1 fotografie v galerii
Zdravých a krásných vlasů lze dosáhnout jednoduchou přírodní cestou / Depositphotos

Olej z pšeničných klíčků má totiž dlouhý řetězec mastných kyselin bohatých na vitamin E a kyselinu linolovou. Olej bohatý na živiny získaný ze semen pšeničného embrya má velké výhody při místní aplikaci a zejména při použití na vlasy může pomoci zvýšit hydrataci, opravit poškození a posílit prameny.

Co všechno olej umí

Především umi hydratovat suché a barvené vlasy. A taky si umí poradit s řídnoucími vlasy. Kromě toho, že je olej z pšeničných klíčků bohatý na vitamin E a kyselinu linolovou, je rovněž nabitý vitaminy A, B a D, dále je v něm taky skvalen a kyselina olejová, palmitová a linolenová, což vytváří ultra výživný koktejl.

Takže olej z pšeničných klíčků především hydratuje. Také opravuje již poškozené vlasy, ať už se jedná o poškození tepelnou úpravou, barvením nebo jinými, především environmentálními vlivy. A když se olej užívá jako prevence, pak k poškození vlasů ani nikdy nedojde. Olej rovněž umí posílit vlasové folikuly. Vitamin B v oleji z pšeničných klíčků pomáhá zvýšit cirkulaci v oblasti pokožky hlavy a může skutečně podporovat růst nových vlasů.

A v neposlední řadě vlasy vypadají měkce a hladce. Takže žádné neprostupné vlasy, krepatění a tak dál. Protože mastné kyseliny a vitamin E v oleji z pšeničných klíčků mají změkčující vlastnosti a vytvářejí měkčí a hladší povrch.

Jak olej na vlasy používat

Pokud nechcete riskovat, že si koupíte nějaký vlasový produkt s olejem z pšeničných klíčků s nedostatečnou koncentrací, tak používejte samotný přírodní olej. Ten lze používat dvěma způsoby.

Jedním je olejování vlasů před mytím šamponem. V takovém případě stačí vlasy od kořínků po konečky naolejovat a nechat působit deset minut, ale můžete klidně olej na vlasech nechat i dvě hodiny. A pak vlasy umýt klasicky šamponem. Druhou možností je olejová kůra po umytí vlasů. V tomto případě se olej v menším množství nanese na vlhké vlasy a nechá se působit podobně jako kondicionér. Dále čtěte: Mezi suchou a dehydrovanou pokožkou je rozdíl. Jak to poznáte a co s tím.

Zdroj: Byrdie, Live Strong.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v dokonalém ráji

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

5 tipů na zdravou svačinu do batohu

Zavřít reklamu