Levná a účinná terapie může být pomocí barev

Ostatní 02. prosince 2016 | 06:37 — redakce
Každá barva má svůj terapeutický účinek pro určitý orgán našeho těla a vůbec se nemusíte bát, že by barevná terapie měla nějaké vedlejší účinky.
Léčení barvou. / Internet

Barvy dokážou ovlivnit náladu. Červená rozdráždí smysly, modrá uklidňuje... A to není všechno. Barevné podněty léčí nejen duši, ale taky tělo.

Barvu mohou přijímat tělo, duch a duše různými způsoby. Je možné ozařovat člověka barevným světlem: vybrat si oblečení nebo látky v odpovídajících barvách nebo přijímat i stravu v potřebných barvách. Ale také je možné dosáhnout prospěchu pomocí "barevných meditací" nebo "dýcháním v barvách", protože ozdravný proces začíná vždy v nitru, ve změněném vědomí tělesných buněk.

Některé barvy mají zklidňující účinek, jiné nás zase povzbuzují, kterépak tojsou?
Bílá barva
Je symbolem čistoty a nevinnosti. Dodává sílu a probouzí tvořivost. Napomáhá při virových onemocněních. Umocňuje působení barvy, se kterou je kombinována.

Černá barva
Pohlcuje energii. Představuje tajemství, mystiku a smutek. Podporuje odpočinek a funguje proti nespavosti. Zbavuje stresů, úzkostí a traumat. Léčí nohy akosti.

Červená barva
Stimuluje celý organismus, podporuje aktivitu, dodává energii a posiluje imunitu. Působí při menstruačních problémech a sexuálních dysfunkcích– zejména vpřípadě impotence, zvyšuje plodnost. Napomáhá při chudokrevnosti, projevech ochrnutí, oslabení svalů, odumírání končetin, omrzlinách, učerstvých ran, kožních potíží vdůsledku špatného prokrvení, chronického kašle a onemocnění hrtanu.

Růžová barva
Přináší jemnost a laskavost. Stimuluje imunitu, podporuje hormonální systém, ulevuje při ušních problémech, bolestech hlavy a psychosomatických onemocněních. Velmi dobře účinkuje proti nevolnostem vtěhotenství.

Modrá barva
Usnadňuje komunikaci a zbavuje nervozity. Zklidňuje, tiší bolesti, působí při křečích, hnisavých zánětech a vnitřních krváceních. Pomáhá při bolestech vkrku, bolestech šíje a ramen, zánětech vedlejších dutin, rýmě, migréně, zánětech a bolestech zubů, bolestech uší, poruchách zraku, horečce, mokvavých onemocněních kůže, vředech, ekzémech, bradavicích, popáleninách, kolikách a průjmu.

Zelená barva
Symbolizuje přírodu. Uklidňuje a regeneruje. Zmírňuje pocity žárlivosti a závisti, usnadňuje rozhodování, podporuje paměť. Funguje při vyčerpanosti, bolestech hlavy a vysokém krevním tlaku. Napomáhá při srdečním selhání, nervovém zatížení, onemocnění průdušek, astmatu, kašli a cukrovce, uzánětů kloubů, otoků, revmatu, křečí, napětí svalů, projevů otrav, artrózy, poruch očí azraku.

Žlutá barva
Barva intelektu. Povzbuzuje paměť, ctižádost a výdrž, napomáhá při problémech sučením. Lze ji využít při depresích– pomáhá obnovit chuť do života. Účinkuje uonemocnění jater, močového měchýře, ledvin, žaludku, trávicího traktu a při poruchách látkové výměny. Léčí akné, zmírňuje celulitidu a alergie.

Hnědá barva
Poskytuje fyzickou a psychickou ochranu, pomáhá při osvojování si nových dovedností. Vstřebává bolest, zvyšuje energii a přináší úlevu při bolestech vzádech. Léčí bolavé nohy, ruce a páteř, působí při onemocněních tlustého střeva.

Oranžová barva
Představuje optimismus. Léčí špatnou náladu a přináší úspěch do života. Podporuje trávení, pomáhá při chudokrevnosti, časté únavě, oslabení svalů, krevního oběhu a ledvin, cévních onemocněních, alergiích, psychózách, depresích a úzkostných stavech.

Šedá barva
Barva neutrality, kompromisu a přizpůsobivosti. Zabraňuje mentálním útokům, odstraňuje negativní energie a pocity, přináší klidné sny. Léčí imunitní systém, zbavuje stresu.

Vínová barva
Napomáhá při hubnutí, zmírňuje negativní emoce a frustrace.

Fialová barva
Mystická barva. Posiluje meditační účinek, zbavuje tělo škodlivin a zesiluje jeho schopnost vstřebávat minerály. Působí příznivě na slezinu, dodává energii, povzbuzuje lymfu a pomáhá při migréně, problémech ledvin a stavech rozrušení. Funguje proti vypadávání vlasů a tvorbělupů.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během pošmourného podzimu

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Změny, které by vám neměly ujít. Covidový semafor se opět...

Barevný podzim vybízí k cestování. Navštivte kouzelná...

Víte, co aktuálně platí? Změny v cestování od dnešního...

Něco tak kouzelného jste už dlouho neviděli. Pospěšte si....

Zavřít reklamu