Neuvěříte, co se s vaším tělem stane, když sníte meloun. V čem spočívá jeho síla?
Meloun klidně zařaďte do svého jídelníčku, pokud si chcete udržet figuru. Stopadesát gramů obsahuje pouze 43 kalorií, 0 gramů tuků, 2 gramy sodíku a 11 gramů karbohydrátů. Kromě toho je zdrojem vitamínu C, železa, vitamínu B6, vitamínu A, fosforu, zinku, draslíku, selenu, magnézia. Ve výčtu prospěšných látek bychom mohli pokračovat. Z celé říše zeleniny a ovoce obsahuje meloun nejvíce lykopenu. Tento nejsilnější antioxidant má podle vědců schopnost preventivně chránit tělo před vznikem nádorů.
V čem je jeho síla?
Meloun tvoří z více než 90% voda. Pokud máte vody již dost, klidně se "napijte" melounu. Právě kvůli vysokému procentu vody je vhodným doplňkem při léčení některých onemocnění. Při zdravotních problémech, kde je třeba dodržovat pitný režim, můžete směle sáhnout po šťavnatém melounu.
Pomocník při ledvinových problémech
Tato zelenina je přírodní diuretikum, napomáhá zbavovat tělo nadbytečných tekutin. Při snaze pročistit si ledviny konzumujte plátek melounu nebo džus z jeho dužiny vždy, když máte pocit hladu. Stejně je to i při infekcích ledvin. Samozřejmě, pokud je váš zdravotní stav vážnější, v tom případě vám pomůže jedině lékař. Meloun při zánětech slouží jako prevence a vhodný doplněk, ne jako zaručený lék.
Proti zácpě
Vodnatý meloun je nepochybně lepší než medikamenty z lékárny. Vláknina a voda v něm obsažená totiž dokáže dát vaše střeva do pohybu. Mějte na paměti, že všeho moc škodí, proto méně je někdy více. Pozor na to, aby se ze zácpy nestala nepříjemná "běhavka".
Výborný na klouby
Skvělým pomocníkem je meloun i při zánětlivém onemocnění kloubů, takzvané dně. Dokáže totiž rozpouštět a odplavovat z těla krystalky kyseliny močové, které způsobují bolest.
Zvyšuje chuť na sex
A to nejlepší jsme si nechali nakonec. Meloun má na naše tělo ještě jeden příjemný efekt. Zvyšuje chuť na milostné hrátky! Vědci tvrdí, že látka obsažená v melounu - aminokyselina citrulin, dokáže uvolnit a rozšířit cévy, čímž napomáhá při léčbě erektilní dysfunkce. Zatím se však odborníci nejsou schopni dohodnout, jaké množství melounu bychom optimálně měli sníst, aby byl výsledek zaručený