Jaké zbraně používají ženy při svádění nejčastěji?

Vztahy 05. dubna 2017 | 08:47 — Monika Moorová
Kdo by nechtěl mít úspěch u druhého pohlaví? Partnerské vztahy jsou vedle práce tím nejdůležitějším v životě každého z nás. A řeč těla je v případě, že chcete někoho svést, obzvlášť důležitá.
Všichni používáme ke svádění slova, ale význam má i neverbální komunikace / Shutterstock

Všichni používáme ke svádění slova, ale neuvědomujeme si, že podstatně větší význam má neverbální komunikace, naše řeč těla. Jak můžeme partnerovi sdělit, že o něj máme zájem?

Typickým příkladem je překládání nohy přes nohu, z čehož se dá dokonce vytvořit sexy pohyb, a ženy jsou si toho dobře vědomy. Oproti mužům si více uvědomují sexuální potenciál jednotlivých partií a to jim rozšiřuje komunikativní pole působnosti. Co to znamená? Dámy vysílají pětkrát více sexuálních signálů než pánové! Takže se dá říct, že vlastně umí lépe flirtovat.

Rozdílné signály lásky
Obecně se má za to, že svádění obstarává primárně muž a je to vždy on, kdo musí udělat takzvaně první krok. Ale není to tak úplně pravda. Často je to žena, která se snaží navázat kontakt svůdným pohledem nebo svůdným pohozením hlavy. Muž si však často vůbec neuvědomí, co ho na ženě zaujalo a proč vlastně pozval na kafe právě ji. Z toho plyne v podstatě mylné přesvědčení, že muži jsou vždy ti první.

Ženy dráždí svou křehkostí a smyslností, ale nesmějí být příliš vyzývavé, protože to na muže působí lacině. Jaké jsou typické signály žen?

Pohled
Základní nástroj navazování kontaktu. Od žen nečekejte mnohavteřinové zírání, každé „mrknutí oka“ se počítá. Časté jsou pohledy „přes rameno“ a „po očku“. Ženy se někdy naschvál nedívají – okázalou ignoraci je však třeba brát jako pozitivum. Rafinovanější ženy používají odrazy ve skle (při cestování MHD) nebo kosmetická zrcátka. Stydlivé holky se raději nekoukají nikdy a na nikoho.

Vlasy
Prohrábnutí vlasů, odstraňování neposedných pramínků z čela, upravování účesu doprovázené pohozením hlavou, hraní si s vlasy apod. Během rozhovoru je to jednoznačný signál zájmu.

Pohrávání si s předmětem
Obvykle válcovitého tvaru (některé ženy používají cigaretu jako jeden z hlavních nástrojů na upoutání pozornosti).

Nohy
Koleno obvykle směřuje k muži, který ženu přitahuje. Velmi silným signálem zájmu je přehození nohy přes nohu.

Pootevřená ústa a lehce vyšpulené rty
V
elmi smyslné gesto zvláště u žen s plnějšími rty.

Ruce
Dotýkání se vlastního těla, přejíždění si po krku a šíji konečky prstů, protažení paže a odhalení podpaží…

Všeobecně se dá říci, že u ženy je vždy lepší jakákoliv aktivita, než strnulost. Pokud žena sedí jako zařezaná, buď ji nezajímáte, nudí se, je naštvaná nebo se stydí. To poslední se od předchozího odlišuje kukadly vyvalenými „přes půl obličeje“ a střídavými pokusy o úsměv.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Ikonická místa, o...

Cestování v době covidové. Jaká omezení mohou Češi čekat...

Hit letošní dovolené. Češi propadli staronovému trendu

Zavřít reklamu