S křečovými žilami vám včas pomohou zatočit i domácí prostředky

Zdraví 15. února 2021 | 10:33 — Klára Sanders
Křečové žíly jsou v dnešní době poměrně častý problém a trápí mnoho lidí. Na vinně může být dlouhodobé stání nebo sezení, nekvalitní strava, stejně jako nadváha a řada dalších věcí. Problém křečových žil se dá vyřešit operací. Než se k ní ale rozhodnete, vyzkoušejte méně invazivní prostředky.
Další 4 fotografie v galerii
Vystouplé křečové žíly jsou často také bolestivou záležitostí / Depositphotos

Křečové žíly jsou nepříjemným zdravotním problémem, který postihuje nejen ženy, ale i muže. U křečových žil není na prvním místě estetické hledisko, jak by se mohlo zdát. Vystouplé křečové žíly jsou často také bolestivou záležitostí. Příčinou vzniku může být vrozená žilní slabost a často i nedostatek pohybu. Krev, která se spotřebuje, neproudí k srdci úplně všechna, ale částečně se hromadí v nohách. Žíly se pak rozšiřují a vystupují na kůži.

Podpořte průtok krve v nohách přírodními metodami

  • Prokrvení se zlepší masážemi pomocí kafrového nebo rozmarýnového lihu.
  • Připravte si dvě nádoby s vodou, jednu s teplou a druhou se studenou. Střídavě v nich šlapejte. Je to oblíbená a tradiční metoda, která vaše cévy krásně prokrví.
  • Nohy natírejte také osvědčenou francovkou, částečně pomáhá proti kornatění tepen.

Česneku není nikdy dost

  • Nadopujte se česnekem. Nejlépe syrovým. Dávejte si ho na chleba, lisujte ho do pomazánek, přidávejte na konci vaření do polévek. Snažte se ho propašovat do co největšího množství jídel. Toto přírodní antibiotikum snižuje cholesterol v krvi a ochraňuje tepny. Podobně působí i medvědí česnek, cibule a zázvor.
  • Vyhýbejte se dlouhému sezení a stání. Naordinujte si plavání, jízdu na kole nebo rychlou chůzi.

Koupel nohám prospěje

  • Uvařte si čaj z přesličky. Nohy se vám díky tomuto čaji odvodní, nebudou tak těžké a unavené. Cévy na nohách se posílí. 2 lžičky přesličky zalijte čtvrtlitrem vody a nechte přes noc vyluhovat. Ráno přiveďte směs k varu a sceďte. Pijte 3 šálky denně po dobu několika týdnů. 
  • Cévy můžete posilnit i kaštanovou koupelí. Připravte si 15 g listů a plodů jírovce, 10 g listů tymiánu a 10 g listů kopřivy. Vše smíchejte. Přiveďte k varu půl litru vody a spařte 2 lžičky směsi. Do nádoby na koupel nohou dejte 12 lžic tohoto odvaru (cca na 4 litry vody). Psali jsme také: Léčba mrazem pomáhá s celulitidou, s revmatickým onemocněním i při léčbě chronických bolestí kloubů a zad
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

Zavřít reklamu