Zbavte se bolesti zubů během 15 sekund. Poradíme vám, jak na to

Ostatní 09. srpna 2017 | 10:42 — Ilona Cílková
Pokud trpíte bolestí zubu, nejlepší věc, jakou můžete udělat je hned navštívit zubaře, protože problém může být vážnější. Ale také můžete vyzkoušet několik přírodních kůr, které Vám pomohou se dočasně zbavit bolesti.
Dalších 7 fotografií v galerii
Bolest zubů dokáže pořádně znepříjemnit den / Shutterstock

Nic složitého nehledejte. Všechno co budete potřebovat, nejdete doma.

Sůl a pepř

Skvělou volbou pro vysoce citlivý zub je směs soli a pepře. Tyto ingredience mají analgetické, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Na směs použijte stejné množství soli a pepře a přidejte pár kapek vody, aby se vyformovala pasta. Pastou potřete bolavý zub a nechte působit několik minut. Opakujte vícekrát denně po několik dní.

Česnek

I pomocí česneku si můžete velmi rychle ulevit od bolesti zubu. Česnek je skvělé antibiotikum a má úžasné léčivé vlastnosti. Udělejte si směs z česneku a soli. Tu pak naneste přímo na bolestivou oblast. Od bolesti pomůže i žvýkání samotného česneku. Opakujte tuto metodu několik dní.

Hřebíček

Hřebíček má antioxidační, protizánětlivé, anestetické a antibakteriální vlastnosti, které vám pomohou zbavit se bolesti zubu a bojovat proti infekci. Dobře působí i hřebíčkový olej.

Cibule

Antimikrobiální a dezinfekční vlastnosti, které má cibule, mohou omezit bolest zubu. Cibule odstraní bolest zničením mikrobů, které způsobují infekci.

Teplá slaná voda

Zmírnit bolest zubů vám pomůže teplá slaná voda. Do sklenice vody přidejte půl čajové lžičky soli a vypláchněte si ústa.

Extrakt z vanilky

Extrakt z vanilky patří mezi oblíbená domácí léčiva proti bolesti zubů, protože dokáže umrtvit bolest. Vanilka má rovněž uklidňující účinky. Vezměte si vatový tampon a ponořte jej do extraktu z vanilky. Přiložte tampon na konkrétní zub. Proceduru opakujte párkrát za den, dokud se nezbavíte bolesti.

Kostky ledu

Kostky ledu dokáží odstranit bolest zubu umrtvením nervových zakončení. Zabalte několik kostek ledu do bavlněné látky. Přiložte látku na část líce, která je při bolestivém zubu a nechte ji přiloženou několik minut. Rizikem je, že kontakt s chladem může vést k ještě větší bolesti.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Nejistá budoucnost pro cestovatele. Chystá se výrazné...

Lyžaři musí změnit plány. Rakousko přestalo čekat na...

Zavřít reklamu