Zatočte s urputnými bolestmi hlavy. Nový výzkum ukázal, jak na ně vyzrát!

Ostatní 26. června 2017 | 10:07 — Monika Moorová
Celých 80% záchvatů migrény provází fotofobie neboli bolest způsobená světlem. Nový výzkum vědců z Harvardu ale přišel s tím, že velice úzká část světelného spektra může proti migréně účinně pomoci.
Dalších 5 fotografií v galerii
Naděje pro mnoho žen ale i mužů, kteří trpí migrénou / Shutterstock

Dobrovolníci, kteří se výzkumu zúčastnili, byli vystaveni světlu různých barev. Červené i modré světlo migrénu zhoršovalo (větší bolesti hlásilo dokonce 80% zúčastněných), lepší výsledky pak vykazovalo oranžové světlo. Dvacet procent sledovaných účastníků tvrdilo, že zelené světlo střední intenzity (o vlnové délce 530 nanometrů) nejenže neškodí, ale dokonce poskytuje při migréně výraznou úlevu.

Vzhledem k tomu, že se výzkumu účastnila pouze stovka pacientů, nelze dělat jednoznačné závěry. Ale každý, kdo jednou jedinkrát v životě trpěl migrénou, je ochoten podstoupit téměř cokoliv, aby se urputné bolesti zbavil nebo alespoň bolest zmírnil.

Jediný zádrhel výzkumu spočívá v tom, že lampy schopné produkce světla o vlnové délce 530 nanometrů, se používají pouze v laboratořích a jsou nesmírně drahé. Zatím. Nezbývá než doufat, že se časem dostanou i do sériové výroby.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru nejkrásnějších trhů

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Zavřít reklamu