Bouřkový úplněk, který nás čeká 13. července přinese především profesní příležitosti

Ostatní 04. července 2022 | 11:13 — Pavla Krejčí
Červencový úplněk přijde ve 20:37 hodin, ve středu, 13. července, ve znamení Kozoroha. Jedná se o největší a nejjasnější superměsíc roku.
Přichází bouřkový úplněk / Pixabay

Tento úplněk letos obíhá blíže k Zemi než jakýkoli jiný úplněk. Je to druhý superúplněk tohoto roku a zároveň ze všech letošních úplňků největší. Superměsíce jsou vzácné – obvykle nastávají jednou nebo dvakrát ročně.

Jeden měsíc, mnoho jmen

Červencový úplněk se nazývá bouřkový měsíc, protože je horké červencové počasí nejvíce náchylné k bouřkám. V názvech také často figurují rostliny a plody, které v tuto dobu rostou. Malinový a bobulový měsíc, měsíc růží, měsíc sena nebo medový měsíc. Úplněk je také pojmenovaný jako paroží nebo jelení úplněk, protože poukazuje na letní opětovný růst paroží jelena a losa, které shazují během zimy.

Pečlivě se rozmýšlejte

Červencový úplně je pod vládou znamení Kozoroha. To oplývá jedinečnou trpělivostí, zodpovědností a pracovitostí. Kozoroh nemá problém dosáhnout úspěchu. Své skvělé vlastnosti přenese na tento úplněk. Jestliže máte rozpracované úkoly nebo nějaké resty z minulosti, je to ten nejlepší den na jejich dokončení. Možná vás ovládnou myšlenky, zdali dát přednost práci, rodině nebo jiným povinnostem. V tuto dobu mohou také nastat úvahy o velkých finančních transakcích. Raději si dopřejte dostatek času a nehrňte se do toho po hlavě. Dopřejte si důkladnou analýzu a teprve potom se rozhodněte. Úplněk Kozoroha by mohl přinést vzrušující nové profesní příležitosti nebo příval energie.

Starejte se o svoje klouby

Oblasti zdraví, na které bude mít úplněk vliv, jsou klouby, kolena a páteř. Příliš je nezatěžujte a dopřejte si příjemný odpočinek. Také se vyvarujte jakýmkoliv zákrokům. Nezapomeňte ani na svou pleť. Dopřejte jí masáž, pořádnou péči v podobě pleťového krému nebo oleje.

Názvy úplňků, které nás v roce 2022 ještě čekají:

11. srpna: jeseteří úplněk
10. září: kukuřičný úplněk 
9. října: lovecký úplněk
8. listopadu: bobří úplněk
7. prosince: studený úplněk

Psali jsme také: Přichází jahodový superúplněk. Nastává ideální čas plnit si svoje tužby a navazovat romantické vztahy

Autorský článek, další zdroje: almanac.com 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu