Vytvořte si skvělý make-up. Stačí se při líčení vyvarovat nejčastějších chyb

Krása 07. září 2020 | 09:11 — Klára Sanders
Méně je někdy více, a to platí i při líčení. Každá z nás chce vypadat skvěle a líčení nám k tomu může pomoci. Je to každodenní rituál, který prostě k ženě patří. Dejte ale pozor na nejčastější chyby, které ženy při líčení dělají.
Dalších 8 fotografií v galerii
Výrazné líčení se hodí na vybrané akce, v normálním životě je méně někdy více / Freestocks.org/Pexels

Hezky a přirozeně se nalíčit není žádná věda, pokud se o to alespoň trochu zajímáte. Mnoho žen si ale stále líčením spíš škodí, než pomáhá. Proto je důležité vědět, co děláte špatně.

Některé chyby při líčení mohou radikálně změnit váš vzhled k horšímu. Make-up musíte přizpůsobit svému typu pleti, jinak z toho může vzniknout katastrofa. Co sluší někomu jinému, nemusí lichotit vám. Přesvědčte se, zda neděláte při líčení chyby.

Špatně zvolený odstín make-upu

Velkou chybou je, když si vyberete špatný odstín make-upu. Některé ženy volí často tmavší odstíny, aby vypadaly opáleně. Make-up neslouží k tomu, aby vám ztmavil kůži. Úplně stačí, když zakryje nedostatky a sjednotí vaši přirozenou barvu pleti. Nemusíte na svůj obličej nanášet velkou vrstvu. Cílem je, abyste zvolily takový make-up, který na vás bude vypadat téměř neviditelně, aby ostatní nepoznali, že ho vůbec máte.

Ne každým očím sluší oční linky 

Pokud máte malé oči, nemalujte si je linkami, protože vám je opticky zúží. Ve chvíli, kdy jste si oční linky zamilovaly, malujte si je pouze na horní víčko. Linka pod okem je dávno pasé. Většině žen nesluší, nevypadají s ní přirozeně. Navíc se rychle rozmazává, protože pro oko je přirozené vlhké prostředí. Raději vsaďte na výraznější oční stíny a řasenku.

Při volbě stínů nesahejte jen po jedné barvě

Nemalujte si oči pouze jednou barvou. Můžete si zvolit modrou nebo zelenou, ale vždy použijte alespoň dva nebo tři odstíny dané barvy. Ideální by bylo, kdybyste zkombinovaly jiné barvy, které se k sobě hodí. Začněte si oční víčka líčit od nejsvětlejšího odstínu, který patří do vnitřního koutku oka. Poté na víčko postupně nanášejte tmavší tóny. Nezapomeňte na podkladovou bázi, aby vám oční stíny vydržely déle.

Tmavé stíny a rtěnka už je někdy moc

Měly byste si vybrat jednu část obličeje, na kterou chcete upozornit. Zvolíte si raději výrazné oči, nebo rty? Oboje rozhodně ne, protože by vaše líčení vypadalo přehnaně a nepřirozeně. Pokud si vyberete kouřové stíny, použijte světlou rtěnku v pleťové barvě.

Když si zvolíte výrazné rty, oční víčka si namalujte pouze světlými odstíny. Psali jsme také: Správný make-up dokáže s obličejem divy aneb jak vypadat o pár let mladší

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu