Ohrožují vaše zdraví a možná to ani nevíte. Těžké kovy v těle a jak se jich zbavit

Zdraví 20. prosince 2020 | 08:20 — Klára Sanders
Pro náš organismus jsou těžké kovy velmi nežádoucí a opravdu závažným způsobem ovlivňují naše zdraví. Obzvlášť, pokud se v těle hromadí delší dobu a jejich množství přeroste míru únosnosti. Poradíme vám, jak očistit vaše tělo od těchto jedů.
Další 3 fotografie v galerii
Do našeho organismu se těžké kovy dostávají z vnějšího prostředí, které je bohužel plné toxických jedů / Pixabay

Těžké kovy patří jednoznačně k nejnebezpečnějším látkám. Tyto látky mají schopnost vázat se v živých organismech na určité látky, jako jsou bílkoviny, nukleové kyseliny apod., a poškozovat jejich vnitřní struktury.

Že se v našem těle nacházejí těžké kovy, mnoho lidí vůbec netuší. Přitom jsou to právě těžké kovy, které mají kromě dědičnosti a špatné životosprávy lví podíl na vzniku nádorů.

Jak se těžké kovy dostanou do našeho těla?

Do našeho organismu se těžké kovy dostávají z vnějšího prostředí, které je bohužel plné toxických jedů. Kde všude se těžké kovy nacházejí?

 • V ovzduší, kam se dostávají například z komínů nebo výfukových plynů aut.
 • Ve vodě a půdě, kam se dostanou z průmyslových hnojiv.
 • V chemicky zpracovávaných nebo kontaminovaných potravinách.
 • V amalgámových zubních plombách.

Vliv těžkých kovů na lidský organismus

Těžké kovy nejsou rozložitelné, jsou karcinogenní a i v nízkých dávkách mohou být smrtelné. Přítomnost těžkých kovů v těle oslabuje tkáně. To přispívá k předčasnému stárnutí a vzniku nejen rakoviny, ale i řady dalších onemocnění. Při velkém nahromadění těžkých kovů v těle hrozí dokonce otrava. Špatná zpráva je, že se těmto kovům prakticky nelze vyhnout. A jejich množství ve vnějším prostředí bohužel stále narůstá.

Nejčastější těžké kovy v organismu

 • hliník
 • arzen
 • kadmium
 • cín
 • rtuť
 • olovo
 • uran

Očista organismu od těžkých kovů

Při odstraňování těžkých kovů z těla je nutné se ozbrojit trpělivostí. Pokud se rozhodnete, že množství nebezpečných kovů ve svém organismu snížíte, připravte se na to, že jde o poměrně zdlouhavý proces. Rozhodnete-li se k odstranění amalgámových plomb, musíte být obzvlášť opatrní. Při tomto procesu dochází k okamžitému zvýšení množství rtuti uvolněné do těla. Proto je lepší nejprve vyloučit těžké kovy z ostatních tělesných tkání a teprve pak se zbavit zubních výplní z amalgámu.

Chelace

Odstranění těžkých kovů z těla se říká chelace. Jaké jsou potraviny s přirozenými chelatačními vlastnostmi?

 • Paraořechy: Paraořechy nejsou přímo chelatační potravinou. Dokážou ale obnovit dobré minerály, jako je selen a zinek, které tělo může ztratit v průběhu chelace.
 • Cibule a česnek. Síra v cibuli a česneku také dokáže odstraňovat těžké kovy. Vysoký obsah síry mají také například vejce, květák, růžičková kapusta a zelí.
 • Chlorella. Superpotravina známá jako chlorella může posloužit jako prostředek na podporu chelace. Seženete ji ve formě tablet nebo jako prášek, který přidáte do různých pokrmů.
 • Koriandr: Koriandr je jediná bylina, která dokáže účinně odstraňovat těžké kovy (konkrétně hliník, rtuť, olovo), a to v několika málo týdnech.

Koriandrový nápoj

Koriandr je bohatý na vápník, draslík, hořčík, mangan a železo, obsahuje rovněž vitamin A a C a je schopen organismus od těžkých kovů výtečně očistit.

Co budete potřebovat?

Připravte si čerstvý koriandr, díl jablečné šťávy, stejný díl vody. Koriandr nasekejte a rozmixujte s vodou a jablečnou šťávou. Popíjení nápoje pomůže k rychlé očistě organismu. Psali jsme také: Nemoc, o které se nemluví aneb Co všechno byste měli vědět o hemoroidech

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Kořenová čistička je přírodní, vyčistí odpadní vody...

Ne každý pes je vhodný na běhání. Plemena s krátkým nosem...

Svíčka z pomeranče nepotřebuje ani vosk, ani knot. Vyrobíte...

Lopatkovec je nenáročný, někdy ale přestane kvést nebo mu...

Zavřít reklamu