Ohrožují vaše zdraví a možná to ani nevíte. Těžké kovy v těle a jak se jich zbavit
Těžké kovy patří jednoznačně k nejnebezpečnějším látkám. Tyto látky mají schopnost vázat se v živých organismech na určité látky, jako jsou bílkoviny, nukleové kyseliny apod., a poškozovat jejich vnitřní struktury.
Že se v našem těle nacházejí těžké kovy, mnoho lidí vůbec netuší. Přitom jsou to právě těžké kovy, které mají kromě dědičnosti a špatné životosprávy lví podíl na vzniku nádorů.
Jak se těžké kovy dostanou do našeho těla?
Do našeho organismu se těžké kovy dostávají z vnějšího prostředí, které je bohužel plné toxických jedů. Kde všude se těžké kovy nacházejí?
- V ovzduší, kam se dostávají například z komínů nebo výfukových plynů aut.
- Ve vodě a půdě, kam se dostanou z průmyslových hnojiv.
- V chemicky zpracovávaných nebo kontaminovaných potravinách.
- V amalgámových zubních plombách.
Vliv těžkých kovů na lidský organismus
Těžké kovy nejsou rozložitelné, jsou karcinogenní a i v nízkých dávkách mohou být smrtelné. Přítomnost těžkých kovů v těle oslabuje tkáně. To přispívá k předčasnému stárnutí a vzniku nejen rakoviny, ale i řady dalších onemocnění. Při velkém nahromadění těžkých kovů v těle hrozí dokonce otrava. Špatná zpráva je, že se těmto kovům prakticky nelze vyhnout. A jejich množství ve vnějším prostředí bohužel stále narůstá.
Nejčastější těžké kovy v organismu
- hliník
- arzen
- kadmium
- cín
- rtuť
- olovo
- uran
Očista organismu od těžkých kovů
Při odstraňování těžkých kovů z těla je nutné se ozbrojit trpělivostí. Pokud se rozhodnete, že množství nebezpečných kovů ve svém organismu snížíte, připravte se na to, že jde o poměrně zdlouhavý proces. Rozhodnete-li se k odstranění amalgámových plomb, musíte být obzvlášť opatrní. Při tomto procesu dochází k okamžitému zvýšení množství rtuti uvolněné do těla. Proto je lepší nejprve vyloučit těžké kovy z ostatních tělesných tkání a teprve pak se zbavit zubních výplní z amalgámu.
Chelace
Odstranění těžkých kovů z těla se říká chelace. Jaké jsou potraviny s přirozenými chelatačními vlastnostmi?
- Paraořechy: Paraořechy nejsou přímo chelatační potravinou. Dokážou ale obnovit dobré minerály, jako je selen a zinek, které tělo může ztratit v průběhu chelace.
- Cibule a česnek. Síra v cibuli a česneku také dokáže odstraňovat těžké kovy. Vysoký obsah síry mají také například vejce, květák, růžičková kapusta a zelí.
- Chlorella. Superpotravina známá jako chlorella může posloužit jako prostředek na podporu chelace. Seženete ji ve formě tablet nebo jako prášek, který přidáte do různých pokrmů.
- Koriandr: Koriandr je jediná bylina, která dokáže účinně odstraňovat těžké kovy (konkrétně hliník, rtuť, olovo), a to v několika málo týdnech.
Koriandrový nápoj
Koriandr je bohatý na vápník, draslík, hořčík, mangan a železo, obsahuje rovněž vitamin A a C a je schopen organismus od těžkých kovů výtečně očistit.
Co budete potřebovat?
Připravte si čerstvý koriandr, díl jablečné šťávy, stejný díl vody. Koriandr nasekejte a rozmixujte s vodou a jablečnou šťávou. Popíjení nápoje pomůže k rychlé očistě organismu. Psali jsme také: Nemoc, o které se nemluví aneb Co všechno byste měli vědět o hemoroidech.