Je správné používat retinol a kyselinu hyaluronovou dohromady? Odborníci radí, jaký je správný postup

Krása 10. března 2022 | 18:18 — Mirka Malá
Pokud používáte obojí dohromady, tak rozhodně nejste jediné. Retinol a kyselinu hyaluronovou mixuje většina žen. A žádnou z nich ani nenapadlo, že to možná nemusí být tak dobrý nápad, respektive že používání obou složek může mít svá pravidla.
Další 1 fotografie v galerii
Správný postup je důležitý pro maximální účinek / Depositphotos

Vlastně je dobře, že ženy využívají obě tyto nejsilnější složky v boji proti stárnutí pleti. Kde je totiž retinol drsný, kyselina hyaluronová je jemná. Společně se tedy navzájem vyvažují, a proto jde o ideální kombinaci.

Výhody této kombinace

Kyselina hyaluronová a retinol jsou dokonalé duo. Společně mají jakýsi synergický efekt, což usnadňuje využití výhod retinolu, aniž by pleť trpěla obvyklou suchostí, a to díky podpoře vlhkosti z kyseliny hyaluronové.

Jak vysvětluje dermatoložka Marina Peredo, "kyselina hyaluronová pomáhá udržet retinol pod kontrolou a zvyšuje propustnost pokožky. Když se tedy tyto dvě ingredience zkombinují, mohou zanechat vaši pokožku jasnější, hladší a hydratovanější."

Jak správně používat kyselinu hyaluronovou s retinolem

Po retinolu byste měly vždy používat hydratační krém. Tedy ideálně nejprve aplikujete sérum s retinolem a následně hydratační krém s kyselinou hyaluronovou. Můžete ale také mít doma produkt, ve kterém je retinol už formulován dohromady s kyselinou hyaluronovou a výrobce namíchal vyváženou kombinaci.

Marina Peredo nicméně jako ideální aplikaci doporučuje použití hydratačního krému nebo kyseliny hyaluronové ve formě gelu asi 30 minut po aplikaci retinolu, aby ošetření mohlo zaschnout a vsáknout se do pokožky před zvlhčením. Pro ty, kteří mají suchou nebo citlivou pokožku, doporučuje raději použít sérum s kyselinou hyaluronovou před retinolem.

A tady je ukryta asi nejčastější chyba, které se ženy při aplikaci obou ingrediencí dopouštějí. Prostě použijí retinol a hned na to hydratační krém. Nezapomeňte tedy na poměrně velkou, třicetiminutovou pauzu mezi aplikací obou složek. Pak teprve budete dělat vše správně. Také čtěte: Mezi suchou a dehydrovanou pokožkou je rozdíl. Jak to poznáte a co s tím.

Zdroj: Byrdie, Hims.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu